Blogi

Par medībām un medību ētiku

Ņemot vērā sociālajos tīklos sacelto ažiotāžu par gadījumu, kad Alūksnes pusē tika nomedīta lūsene, kā arī to, ka tiek publicēti un pārpublicēti atsevišķi fragmenti no telefona sarunas ar mani, uzskatu par nepieciešamu sniegt nedaudz plašāku komentāru par konkrēto gadījumu un medībām kā tādām.

Piebarošanas ierobežojumi

Pie LMS mājas lapā ievietotās ziņas par MK noteiktajiem medījamo dzīvnieku piebarošanas ierobežojumiem, parādījās komentārs, ka nav iespējama noteikumu prasībām atbilstošas piebarošanas vietas izveide, lai dzīvniekus barotu ar sulīgo barību (cukurbietēm, kartupeļiem, burkāniem u.c.). Šeit piemērs, kā ar nelieliem līdzekļiem, samērā ātrā laikā šādu barotavu var izgatavot ikviens mednieks.

Situācija ar ĀCM Latvijā jeb cik ilgi izliksimies par strausiem

Tūlīt būs pagājuši pieci mēneši, kopš Latvijā tika konstatēta ārkārtīgi bīstamā slimība - Āfrikas cūku mēris (ĀCM). Sākumā šim notikumam tika veltīti raksti avīžu pirmajās lappusēs, tas tika atspoguļots interneta ziņu pašā augšgalā un neviena ziņu pārraide nepagāja bez jaunumiem ĀCM sakarā. Pēdējos mēnešos informācijas apjoms ir krietni sarucis, bet tās ziņas, kas parādās, tiek atspoguļotas ļoti īsi un kā vienas no pēdējām.

Intervija ar LMS valdes priekšsēdētāju Jāni Baumani

Valsts iestāžu darbība Āfrikas cūku mēra (ĀCM) sakarā joprojām demonstrē konsekvences trūkumu, savukārt PVD inspektoru darba metodes slimības apkarošanas gaitā atgādinājušas viduslaikus, intervijā biznesa portālam "Nozare.lv" atzina Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis. Viņš arī norādīja - lai ĀCM nepārņemtu visu Latviju, nepieciešama valsts institūciju un dienestu, cūku audzētāju un mednieku saskaņota rīcība, kas līdz šim nav bijusi.