Medību trofeju izstāde Mēru muižā

Medību trofeju izstāde Smiltenes novadpētniecības muzejā - Mēru muižā

Smiltenes novadpētniecības muzejs Mēru muižā ir atvēris jaunu izstādi "Medību trofejas", kurā aicinām aplūkot Smiltenes novada mednieku kolektīvu 54 labākās un interesantākās medību trofejas, kas iegūtas pēdējo gadu laikā. Septiņas no tām ir izcilas staltbriežu trofejas zelta vērtībā.

Izstādes organizators: Smiltenes novadpētniecības muzejs.

Izstādes norises vieta: Mēru muiža, Smiltenes novads, Bilskas pagasts.     

Izstādes norises laiks: līdz 2024. gada 27. janvārim.

Izstādes darba laiks: O, T, Pk – no plkst. 10:00 – 17:00, C – no plkst. 11:00 – 18:00, Se – no plkst. 10:00 – 16:00.

Papildus informācija: muzeja vadītāja - Ieva Miķe - 25776631.

Paldies Smiltenes novadpētniecības muzeja meitenēm par ieguldīto darbu izstādes organizēšanā!

Paldies MK Grundzāle, MK Birzuļi, MK Lekari, MK Variņi, MK Vireši par izstādītajām trofejām un atbalstu izstādes organizēšanā!

MEŽA LEĢENDAS. ZIEMAS PASAKA. MEDĪBU TROFEJAS.

Smiltenes novadpētniecības muzejā līdz 27. janvārim apskatāma godalgotu medību trofeju izstāde. Tajā aplūkojamas 54 savvaļas medību trofejas, kas ir iegūtas Smiltenes novada teritorijā laika periodā no 2019. līdz 2023. gadam - tātad, pēdējos piecu gadu laikā. Lielāko daļu izstādes veido nomedītu staltbriežu, stirnu, stirnāžu un aļņu ragi, to vidū 20 staltbriežu trofejas, no kurām 9 ir saņēmušas zelta medaļai atbilstošu vērtējumu, 7 – sudraba, bet 1 – bronzas vērtējumu. Izstādē tāpat ir redzami vilku, lūšu galvaskausi, mežacūku ilkņi, kā arī vairāki putnu izbāzeņi. Lielākajai daļai trofeju ir pievienota informācija par mednieku un nomedītā eksemplāra vērtējumu.

Izstādi bagātina ar medību vēsturi saistīti priekšmeti no privātajām kolekcijām – mednieku cepures, taures, somas, mednieku stāsti un fotogrāfijas. Te īpašu paldies sakām Paulim Pērkonam no Variņiem un "Lejas Kleperu Meža muzeja" saimniekiem Līgai un Raimondam Kleperiem.

Izstādes mērķis ir informēt un izglītot sabiedrību par medībām kā ekoloģiski un saimnieciski nepieciešamu nodarbošanos savvaļas medījamo dzīvnieku populāciju skaita regulēšanai un mežu apsaimniekošanai.

Smiltenes novadpētniecības muzejs Mēru muižā atvērts apmeklētājiem:

Otrdienās, trešdienās, piektdienās: 10-17

Ceturtdienās: 11-18

Sestdienās: 10-16